MISTRZ POLSKI WETERANÓW

 

 

 

 

 

 

Na rok przed zaplanowanymi w Krakowie Mistrzostwami Świata weteranów i w judo kata, w hali miejscowego klubu Wisła odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Weteranów oraz I Mistrzostwa Polski Amatorów w judo. Startowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z 70 klubów. Mistrzostwa Polski weteranów i amatorów były swego rodzaju sprawdzianem oraz testem i organizacyjnym, i umiejętności sportowych na rok przed Mistrzostwami Świata. Wśród startujących nie zabrakło medalistów MŚ i ME, jak np. Krzysztofa Czupryny (M4, -66kg, Kejza Team Rybnik), czy też brązowego medalisty MP Seniorów z 2002 roku Radosława Gajdamakina (M3, -81kg, UKS Feniks Bytom).

W wielkim święcie judo uczestniczyli zawodnicy i zawodnicy z całego kraju. Organizatorami byli Polski Związek Judo, Krakowski Okręgowy Związek Judo oraz TS Wisła Kraków. W rywalizacji weteranów (brązowe i czarne pasy) walczyli judocy w wieku 30-75 lat, natomiast w zawodach amatorów podział wiekowy wynosił 18-30 lat oraz powyżej 30 lat.

Naszą sekcję judo z będzińskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego kolejny już raz reprezentował wielokrotny Mistrz Polski Weteranów  Jerzy Kulawiak.

Jerzy oprócz tytułu Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej został wyróżniony pięknym pucharem dla najstarszego uczestnika zawodów. Wielkie brawa !!!

Jerzy Kulawiak od ponad 5O lat trenuje judo. Ma w swoim dorobku wiele sukcesów jednak nie to jest najważniejsze. Ilu znacie 75 latków tak kochających tą dyscyplinę sportową? No właśnie. Jest dla nas wzorem sportowca, który oprócz judo kocha podróże, skacze na spadochronach i jak sam twierdzi nie ma czasu na umieranie. Takie pozytywne nastawienie do życia godne jest naśladowania.

Trzymamy kciuki za Jurka tym bardziej, że zbliżają się Mistrzostwa Świata Weteranów.