VI SEMINARIUM ZBIGNIEWA KOWALA

 

 

 

 

 

Po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią, wracamy i pamiętamy trenerze.
W tym roku poznajemy Aikido. Poprosiłam wybitnego trenera Aikido Mateusza Imiołka 2 dan o prowadzenie Seminarium i od razu zgodził się. Dziękujemy.
Dziękujemy za cenne uwagi i przekazanie wiedzy z Aikido trenerowi Mateuszowi Imiołkowi oraz Mateuszowi Kordeuszowi i Sebastianowi Dziugiewiczowi za pomoc.
Na tatami Aikido a przed salą jak zawsze wspominaliśmy cudownego, naszego trenera Zbyszka Kowala. Dziękuję wszystkim za przybycie i miłe chwilę. Oby co rok było nas więcej.
Trenerze, melduje wykonanie zadania – pamiętamy !!!!
Podczas Seminarium obchodził urodziny nasz jeden z najstarszych zawodników w Polsce, Jurek Kulawiak. Był tort i wiele opowieści o wyczynach Jurka. Życzymy 100 lat i wiele zdrowia.

AIKIDO

Aikido to japońska sztuka walki ukierunkowana na samoobronę. Składa się ona z różnego rodzaju technik wykorzystujących ruch i energię aby zmienić kierunek lub zneutralizować atak oraz skontrolować atakującego. Dobrze wykonana technika nie powoduje poważnych obrażeń u atakującego lub broniącego się. Reprezentowany przez klub styl Renshinkan charakteryzuje się dodatkowo zwiększoną dynamiką oraz większą dyscypliną treningową. Aikido to sport ogólnorozwojowy pozwalający utrzymać sprawność fizyczną ciała i zdrowy styl życia, jednocześnie kształtując charakter. Typowy trening składa się z rozgrzewki, ćwiczenia padów i przewrotów, doskonalenia ruchów podstawowych będących wprowadzeniem do technik Aikido, nauki technik Renshinkan Aikido. Stopień trudności wykonywanych technik uwarunkowany jest od postępów uczestników

Trening prowadził Sensei Mateusz Imiołek 2 Dan Aikido Renshinkai oraz Mateusz Kordeusz i Sebastian Dziugiewicz