10.12.2022 XX MIKOŁAJKOWY TURNIEJ JUDO

 

 

 

 

 

 

XX Mikołajkowy Turniej Judo za nami.

Sportowa rywalizacja zaczęła się o 10:00 walkami najmłodszych, 3 – 6 latków. O 13:00 oficjalnego otwarcia dokonał Pan Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Będzinie oraz trenerzy Jola i Romuald. Jak co roku trenerka Jola wyróżniła jednego zawodnika ze swojej sekcji za solidność, zdyscyplinowanie i wzór Samuraja a w tym roku była to Melania Burcon, jedna z najmłodszych judoczek sekcji. Nie obyło się bez atrakcji czyli pokazu umiejętności walki w ręcz w wykonaniu Huberta i Łukasza z będzińskiej Policji.

Kilka dni przygotowań z pomocą zaangażowanych rodziców judo’ków i z ogromną pomocą sponsorów za co dziękujemy:

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Bara Jacek z Mierzęcic,

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o. z Tychów,

Zannini Poland Sp. z o.o. z Czeladzi oraz wielu hojnym rodzicom – paczki były super.

Od 20 lat jedyny taki turniej w Polsce. Co roku gościła inna, światowa gwiazda judo. Tegoroczny turniej zaszczyciła vicemistrzyni olimpijska NATALIA BRZYKCY, cudowna dziewczyna, którą mogli poznać młodzi adepci będzińskiej sekcji judo. Były autografy i zdjęcia z Mistrzynią. Podczas zawodów wystawiliśmy ogromny kiermasz świąteczny. Odpowiedzialna za niego była mama dwóch judoków, która w większości sama wykonała ozdoby świąteczne a cały dochód ze sprzedaży przekazaliśmy do puszek z myślą o wsparciu operacji Sandry z SP nr 13 z Syberki. Dla Sandry puszka stała również przy bufeciku z kawą, herbatą i ciastem pieczonym przez mamy judoków. Akcja charytatywna  przyniosła ponad 5 500 złotych dla naszej Sandry na operację kręgosłupa –  WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA HOJNOŚĆ.

Od rana można było poczęstować się kiełbaskami z grilla – dziękuję grill’menom.

Od 11:00 do 13:00 honorowo oddawaliśmy krew – dziękuję za coroczny przyjazd cudownej ekipie z katowickiego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Przy stoliczku w wyznaczonym miejscu rodzice mogli uzyskać cennej porady od naszej zaprzyjaźnionej specjalistki psycholog Pani mgr Marzeny Stelmach Tondos z jednej z najlepszych poradni w regionie „PANI PSYCHOLOG” z Sosnowca.

Podsumowując w turnieju wzięło udział 150 zawodników i zawodniczek z 4 klubów:

– MTS Płomień Milowice

POPP Pawłowice

– MOS Opole

– MOS Będzin

Zakończeniem rywalizacji indywidualnej był jak co roku mecz drużyn w którym

MOS Będzin zajął 1 miejsce.

MTS Płomień Milowice 2 miejsce

POPP Pawłowice 3 miejsce

Wszystkim dziękujemy za sportową rywalizację i zapraszamy za rok.

https://youtube.com/shorts/0M7qvF9ffBU

VICEMISTRZYNI OLIMPIJSKA NATALIA BRZYKCY W NASZYM MIEŚCIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPORTOWA RYWALIZACJA I NAJLEPSZA DRUŻYNA

– JUDO’cy Z BĘDZINA